• Element
    Slide

Witaj w Ortho sport medical

Kim jesteśmy
i co nas wyróżnia

Ortho Sport Medical rozpoczyna swoją działalność w związku z niszą, która wytworzyła się na rynku usług medycznych, a dotyczy ona skomplikowanych i nowatorskich zabiegów nadzorowanych i przeprowadzanych przez wybitnych specjalistów.. Chcemy stworzyć miejsce, do którego każdy chętnie przyjdzie, w którym z pełnym zaufaniem podda się zabiegowi oraz otrzyma fachową, kompetentną pomoc na najwyższym światowym poziomie.

Ortho Sport Medical to także jedyny w Polsce podmiot medyczny świadczący usługi Concierge. Z nami w przyjaznej atmosferze przejdziesz przez cały proces leczenia począwszy od pierwszej wizyty konsultacyjnej, poprzez leczenie (zachowawcze, operacyjne, rehabilitacyjne) aż do całkowitego wyleczenia dolegliwości. Na każdym etapie zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chcemy, abyś czuł się otoczony pełną opieką, dlatego Twój osobisty asystent umówi Cię na wizytę, badania, rehabilitację a terminy zawsze dostosuje do Twojego terminarza. Jeśli trzeba odbierze Cię z lotniska, zarezerwuje hotel, zapewni opiekę podczas pobytu.

Jesteśmy dla ciebie wsparciem na każdym etapie leczenia

Umówienie konsultacji lekarskiej Umówienie konsultacji lekarskiej Konsultacje lekarską umówimy w dogodnym dla Ciebie terminie, w dogodnej porze. Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź wyślij e-mail na adres kontakt@orthosportmedical.pl. Jeśli posiadasz dokumentację z dotychczasowego leczenia prześlij nam ją przed zapowiedziana wizytą, pozwoli nam to zapoznać się z Twoimi dolegliwościami i maksymalnie wykorzystać czas konsultacyjny.
Zakwalifikowanie do zabiegu / podjęcie leczenia Zakwalifikowanie do zabiegu / podjęcie leczenia Już podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej otrzymasz kompleksową diagnozę oraz dokładny schemat dalszego leczenia. Jeśli wymagane będzie wykonanie dalszych badań (TK, MRI) skierujemy Cię na nie i umówimy badanie w najlepszych ośrodkach.
Ustalenie terminu Ustalenie terminu Wspólnie ustalimy dogodny termin zabiegu bądź rozpoczęcia leczenia.
Zabieg Zabieg Zabieg zostanie przeprowadzony w jednym z najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Podczas pobytu nasi pacjenci przybywają w komfortowych warunkach, przyjaznej, dyskretnej atmosferze. Każdy pokój szpitalny wyposażony jest w telewizor z bogatym wyborem kanałów, bezpłatny dostęp do Internetu, ekspres do kawy oraz lodówkę. Każda sala jest klimatyzowana i wyposażona we własną łazienkę z prysznicem.
Konsultacje i opieka pooperacyjna Konsultacje i opieka pooperacyjna Niezbędnym etapem każdego leczenia są konsultacje pooperacyjne, podczas których omawiamy proces dochodzenia do pełnej sprawności fizycznej. Każdą konsultację umawiamy indywidualnie, biorąc pod uwagę postępy jakie osiągasz.
Rehabilitacja Rehabilitacja Odpowiednio dobrana rehabilitacja jest niezbędnym elementem na drodze do odzyskania zdrowia. Nasi lekarze od lat współpracują tylko z najlepszymi rehabilitantami, którzy dzięki spersonalizowanemu schematowi rehabilitacji, zadbają o Twoją sprawność fizyczną.

 

POSTAW Z NAMI PIERWSZY KROK NA DRODZE DO SWOJEGO ZDROWIA.

 

 

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami

Dr Grzegorz Sobieraj Ortopeda Dr Grzegorz Sobieraj Ortopeda Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, starszy asystent Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Specjalistycznego Szpitala w Brzezinach. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego – Sekcji Artroskopii barku i łokcia. Przez wiele lat związany z kadrą narodową PZPN, kardą narodową PZPC oraz łódzkimi klubami sportowymi Widzew i ŁKS. Uczestnik licznych szkoleń i staży w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech - BadGrusbach, Regensburg, Włoszech – Wenecji, Estonii – Tartu, USA – Los Angeles. Jako pierwszy w Polsce przeprowadził pionierską operację tzw. ”Chrząstki w sprayu” (2015) oraz jako jeden z pierwszych operację odtworzenia zerwanego więzadła krzyżowego w kolanie metodą hybrydową (2013). W pracy wykorzystuje nowoczesne technologie, m.in. drukarkę 3D, wizualizacje multimedialne. W doborze optymalnej metody leczenia dla każdego pacjenta współpracuje z genetykami, biotechnologami, dietetykami, psychologami, fizjoterapeutami.
Lek. Med. Mateusz Jóźwik Ortopeda Lek. Med. Mateusz Jóźwik Ortopeda Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2015 roku. Lekarz Rezydent na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala Specjalistycznego w Brzezinach. Współautor pracy naukowej "Analysis of injuries in professional volleyball players during two years time". Uczestnik licznych kursów i zjazdów naukowych. Stale podnoszący swoje kwalifikacje i zdobywający doświadczenie pod okiem opiekuna specjalizacji dr Grzegorza Sobieraja.
Mgr. Blanka Sokół Fizjoterapeutka Mgr. Blanka Sokół Fizjoterapeutka Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej – oraz Uniwersytetu Medycznego
w Łodzi. Ukończyła liczne kursy m.in. masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich z rozluźnianiem mięśniowo – powięziowym, techniki uwalniania MPPS (mięśniowo–powięziowych punktów spustowych), Kinesio-Tapingu. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje oraz zdobywa doświadczenie pod okiem fizjoterapeutów Ortho Sport Medical.
Dr n. med. Michał Spychalski Chirurg Proktolog Dr n. med. Michał Spychalski Chirurg Proktolog Doktor nauk medycznych, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalista chirurgii ogólnej. Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz European Association for Endoscopic Surgery. Członek zarządu sekcji endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich. Kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach – ośrodka referencyjnego Towarzystwa Chirurgów Polskich w zakresie endoskopii zabiegowej. Doświadczenie w zakresie chirurgii kolorektalnej, onkologicznej oraz endoskopii zdobywał podczas kilkunastu staży zagranicznych w Japonii, Niemczech, Norwegii, Holandii, Francji, Turcji, Hiszpanii, Portugalii oraz USA. Dr Spychalski specjalizuje się w leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego małoinwazyjnymi technikami endoskopowymi, endoskopowym leczeniu otyłości oraz achalazji przełyku. Jako drugi na świecie, a pierwszy w Polsce wykonał zabieg usunięcia guza żołądka techniką hybrydową – z dostępu laparoskopowego oraz endoskopowego (2013). Jest autorem 20 publikacji naukowych, w tym pracy dokumentującej jego wyniki leczenia endoskopowego wczesnych postaci raka jelita grubego – największa liczba zoperowanych pacjentów tą metodą w Europie (2017). Dr Spychalski wyniki swojej pracy prezentował na szeregu zjazdów naukowych w Polsce oraz na Świecie m.in. w USA (DDW 2016), Japonii (JDDW 2014,2015,2016), Paryżu (EAES 2014), Frankfurcie (EAES 2017). Pełne informacje o dr Spychalskim na stronie http://www.michalspychalski.com
Mgr. Jakub Olejnik Fizjoterapeuta Mgr. Jakub Olejnik Fizjoterapeuta Absolwent Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, kierunek Fizjoterapia, oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierunek Zdrowie Publiczne, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalista Medycyny Ortopedycznej OMI Global wg Cyriax’a z siedzibą w Knesselare (Belgia). Dyplomowany Hirudoterapeuta, autor pracy pt. "Wpływ zabiegów z użyciem fali uderzeniowej i hirudoterapii na skuteczność leczenia entezopatii". Słuchacz licznych kursów o tematyce diagnostyki obrazowej i technik obrazowania narządu ruchu z dużym naciskiem na obrazowanie USG oraz praktyczne zastosowanie sonofeedback'u. Ponadto uczestnik kursów igłoterapii cienko i gruboigłowej, Funkcjonalnej Stabilizacji i Mobilizacji kręgosłupa metodą SMSystem, MTT (Medyczny Trening Terapeutyczny), FDM (Fascial Distortion Model), FFT (Functional Fascial Taping), Kinesiotaping oraz Taping Sportowy.
Łukasz Stachlewski Fizjoterapeuta Łukasz Stachlewski Fizjoterapeuta Fizjoterapeuta, masażysta, ukończył liczne szkolenia z zakresu masażu, fizjoterapii oraz terapii manualnej. Codzienna praca z pacjentami sprawia mu wiele satysfakcji i jest jego największą pasją. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z wieloma sportowcami specjalizującymi się w różnych dyscyplinach sportowych: futsal – Grembach Łódź, futsal i beach soccer KP Łódź, futsal – Gatta Active Zduńska Wola, piłka nożna (ekstraklasa i pierwsza liga) ŁKS Łódź, mma i jiu jitsu - Gracie Barra, jiu jitsu - Octopus BJJ, Hard Enduro. Od lat specjalizuje się w masażu tkanek głębokich, a także w metodach fizjoterapii (terapia manualna, masaże, hirudoterapia, igłoterapia, klawiterapia).

Blog

Osteoporoza - najczęściej występująca choroba kości

Nazwa osteoporoza pochodzi z języka greckiego i łacińskiego: greckie osteon oznacza kość, a łacińskie porus to otwór, ubytek, dziura. Jest to układowa choroba szkieletu, charakteryzującą się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększeniem podatności na złamania.

2019-01-16

Czy jesteś gotowy zmierzyć się z otyłością....balonem żołądkowym?

Otyłość to problem nie tylko estetyczny, to przede wszystkim śmiertelna choroba. W Europie z powodu otyłości umiera milion osób rocznie, a gros osób otyłych cierpi dodatkowo na cukrzycę, miażdżycę czy choroby zwyrodnieniowe stawów. Nadmierna tusza ( wskaźnik BMI>30) to także wyższe ryzyko zachorowania na nowotwory jelita grubego, pęcherza moczowego czy trzustki. 

2018-06-04

Komórki Macierzyste w ortopedii.

W nowoczesnej ortopedii trudno wyobrazić sobie leczenie wielu schorzeń pomijając terapie komórkami macierzystymi. Dzięki ich uzdrawiającej mocy nasz organizm jest w stanie naprawić bądź przyspieszyć regenerację mięśni, ścięgien, więzadeł i struktur kostnych. Czy komórki macierzyste to tylko moda, która za kilka lat minie czy ich zastosowanie będzie kluczem do zdrowia pacjentów XXI wieku?

2018-05-21

Nowatorska operacja wszczepienia bioimplantu chrząstki rzepki.

Dr Grzegorz Sobieraj 13 kwietnia 2018 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach w Łódzkiem przeprowadził pierwszy w Polsce zabieg wszczepienia nowoczesnego bioimplantu BioPoly LLC, dzięki któremu można przeprowadzić rekonstrukcję chrząstki rzepki po której pacjent może być mobilny właściwie od pierwszego dnia po operacji.

2018-04-13

Najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta Wielkiejnocy od Ortho Sport Medical!

Pełnych radości i pokoju Świąt Wielkiej Nocy oraz wiele pomyślności i sukcesów życzy państwu zespół Ortho Sport Medical.

2018-03-29

Dr Grzegorz Sobieraj - zrozumieć pacjenta.

Do gabinetu lekarskiego wchodzi około 80 - letnia pacjentka. O lasce, zgięta w pół, oparta o ramię córki powolnymi krokami zbliża się do biurka dr Sobieraja. Obie Panie zrezygnowane, cierpiące. Doktor przeprowadza wywiad, bada, diagnozuje, pociesza... Pół godziny później o cudzie mówią nie tylko mama i córka ale...

2018-03-12

Dieta wspomagająca dobrą kondycję stawów.

Stowarzyszenia zrzeszające chorych cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów czy reumatoidalne zapalenie stawów zalecają aby stosować urozmaiconą dietę opartą na produktach roślinnych, większej ilości błonnika, pożywieniu bogatym w kwasy omega-3, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz antyoksydanty...

2018-03-05

Witaj w świecie ORTHO SPORT MEDICAL

Witaj w świecie Ortho Sport Medical! Naszym celem jest świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie. Chcemy stworzyć miejsce, do którego każdy chętnie przyjdzie, w którym z pełnym zaufaniem podda się zabiegowi oraz otrzyma fachową i kompetentną pomoc.

2018-02-28

Nasi partnerzy

KONTAKT

ORTHO SPORT MEDICAL
UL. KAMIŃSKIEGO 21
90-229 ŁÓDŹ
PARKING NA TERENIE UCZELNI NAUK SPOŁECZNYCH

TEL. 884 934 231

EMAIL. KONTAKT@ORTHOSPORTMEDICAL.PL

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.
Wyślij
quanmedia